Резултати конкурса: ”Огњиште”

ЗАПИСНИКО РАДУ ЖИРИЈА НА ОЦЕЊИВАЊУ РАДОВАПРИСТИГЛИХ НА КОНКУРС:”ОГЊИШТЕ” који је расписао СРПСКО ОДЕЉЕЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ  ЈАВНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА ( МJФЈПН ) у сарадњи са ХРАМОМ СВЕТОГ САВЕ и ПРАВОСЛАВНИМ СПОРТСКИМ УДРУЖЕЊЕМ „СВЕТИ СРБ И ЈА“
Кoнкурсни радови су се односили на три области и то:

– литерано стваралаштво

–  калиграфија

 На конкурс је пристигло, у свим категоријама 113 радова, од тога

:ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ

Прва  група: од предшколског до II разреда осн. школа ………. 3 рада

Друга група: од III до V разреда основних школа: ……………. 8 радова

Трећа група: од  VI до VIII разреда основних школа: ……….. 7 радова

Четврта група, ученици средњих школа:  ………………………. 30 радова

——————————————— Свега: 48 радова
КАЛИГРАФИЈА

Прва  група: од предшколског до II разреда осн. школа ……… 21 рада

Друга група: од III до V разреда осн. школа: ……………………… 23 рада 

Трећа група: од VI до VIII разреда осн. школа: ………………….. 11 радова

Четврта група, ученици средњих школа:  ………………………….. 10 радова

————————————————- Свега: 65 рада
Жири у саставу:

 Јулија Даниловић, наставник руског језика као страног                                                                 

 Јулија Ђокић, професор руског и српског језика 

Софија Јечина, ликовни уметник, књижевник и филмски стваралац,

РусијаНаталија Коцев, руководиолац СО МЈФЈПН,

педагог Радмила Мишев, писац, главни и одгов. уредник „Светосавског звонца“

Оценио је радове из све три области и то:ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО
У првој, другој и трећеј групама награде нису додељене.Четрврта група: Ученици средњих школа

Прва награда:
Трифун Ђорђевић  1/10 Гимназија Крушевац,Ментор: Мирјана Бојковић, Епархија крушевачка

Друга награда:Мила Кршљанин 1/3Филолошка гимназија, Београд,Ментор:  проф. Вера Лазаревић – Вујовић,Епархија београдска-карловачка

Трећа наградаМарко Грбић 1/1 ЕТШ Земун,Ментор: Динара Беглова, Епархија београдска-карловачка
Похваљени рад
Мила Лукић 3/5ОШ Јосиф Панић, Студија Диалог, г. Инђија, Ментор: Наталиа Малих

КАЛИГРАФИЈА

Прва група:
Прва награда:Витезовић Милица, 2/4,ОШ „Дринка Павловић“, Београд, Ментор: Вера  Радовић Епархија београдска-карловачка

Друга награда:Вујчић Милица, 2/6,ОШ „Борислав Пекић“, Београд, Ментор: Марија Вујичић Епархија београдска-карловачка

Трећа награда:Ћирковић Петра, 2 разред, Боравaк за школарце „Kindergarden“, БеоградМентор: Мерима Јовановић Епархија београдска-карловачка
Друга група:

Прва награда:Ђокић Алина 4 разред,ОШ „Филип Филиповић“, Београд, Ментор: Валентина Симонова Епархија београдска-карловачка

Друга наградаЈанковић Смиљка 5/1,ОШ „Филип Вишњић“, Београд, Ментор: Анђелка Јанковић Епархија београдска-карловачка

Трећа награда:Госпавић Лара, 3/4,ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд,Ментор: Бранка Госповић Епархија београдска-карловачка


Трећа група:

Прва награда:Перовић Ирина, 6/3,  ОШ „Краљ Петар II Карађорђевић“, Београд, Ментор: Наташа Перовић Епархија београдска-карловачка

Друга награда:Кршљанин Светлана, 7/1,ОШ „Ослободиоци Београда“, Београд, Ментор: Валентина Симонова Епархија београдска-карловачка

Трећа награда:Блам Виктор-Вања, 5 разред,ОШ „Свети Сава“, Београд,Ментор: Јелена Вукичевић Епархија београдска-карловачка


Четврта група:

Прва награда:Колективни рад Филолошка гимназија Ментор:  проф. Вера Лазаревић – Вујовић Епархија београдска-карловачка

Друга награда:Сафаргалијева Маријам, 4 разред Школа за дизајн

Подели ово:

Слични постови