Подршка великана раду Свете Србије

По позиву организатора на уметничкој вечери посвећене нашем академику Матији Бећковићу у Руском дому, под називом: ”Ниси ти више мали”, били су присутни и предаставници ПСУ ”Свети Срб и ја”.

Око личности једног од најцењененијих и најомиљенијих српских песника данашњице, окупило се мноштво народа који је испунио не само велику салу и балкон,  него и предворје и све ходнике Руског дома у Београду. 

О ванвременском уметнику писане речи које је свима знано, описујући и дочаравајући његову: духовитост, довитљивост и интелигенцију, са позорнице Руског дома говорили су из једног личног угла, а ко други до његови дугогодишњи пријатељи: прослављени редитељ Емир Кустурица, бард српског позоришта Петар Божовић, Његово Високопреосвештенство митрополит Јоаникије, професор Философског факултета и историчар Милош Ковић,  професор и књижевник Мило Ломпар и модератор програма Милан Ружић. У свом јединственом и препознатљивом маниру, сваки од њих је испричао анегдоте везане за Матију, али, наравно, нису заобишли ни његове песме. Матија је у паузама између излагања својих пријатеља говорио своје стихове, а његов наступ испраћен је дугим аплаузом.

  По завршетку програма са домаћином академиком Матијом Бећковићем и гостима у неформалном разговору нашли су се и представници ПСУ ”Свети Срб и ја” који су упознали најупечатљивије носиоце српске интелигенција данас, о раду и мисији на којој се налази и коју испуњава ПСУСС. Они су се са великом знатижељом интересовали за све аспекте активизма и рада Свете Србије, те је на крају као потврда њиховог става и подршке, а и као једна лепа успомена на овај сусрет и дивно вече  настала заједничка фотографија за са заставом ПСУ ”Свети Срб и ја”.